Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zapraszamy nauczycieli będących na ścieżce awansu zawodowego na indywidualne konsultacje w dniach 6 - 9 czerwca 2016 r., w godz.: 16.00 - 18.00

dyżury pełnić będą eksperci doradcy metodyczni TODMiDN:

  • mgr Krystyna Wijaczka
  • mgr Beata Tomaszewska
  • mgr Maciej Pasternak
  • mgr Elżbieta Drgas

Serdecznie zapraszamy

  • kongres6
  • kongres5
  • kongres4
  • kongres3
  • kongres2
  • kongres1

W Toruniu, 14 maja 2016 roku w  sali widowiskowo- kinowej Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki  Od Nowa odbył się II Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Tematem wiodącym spotkania było „Innowacyjne przedszkole-owocna edukacja”.

Centrum Kształcenia Ustawicznego Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli zaprasza do udziału w Trzecim Przeglądzie Piosenki Religijnej dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz klas 0 wraz z opiekunami.

Organizatorami przeglądu są Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz parafia Św. Józefa w Toruniu.

Oxford University Press

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

zapraszają na szkolenie dla nauczycieli języka angielskiego 23 maja 2016 r. (poniedziałek), Biblioteka Pedagogiczna,  ul. Dąbrowskiego 4 , Toruń 

15:00 – 16:00

“Let’s get digital!”

Start  4 czerwca 2016 r. o godz. 9.00.

Gra jest oparta na znajomości bardzo popularnej wśród dzieci serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej  „Inicjatywa i twórczość” w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta  Torunia, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Zapraszają na

II Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego "Innowacyjne przedszkole – owocna edukacja"

który odbędzie się 14 maja 2016r. (sobota) o godz. 10.00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki  Od Nowa, sala widowiskowo-kinowa, Toruń ul. Gagarina 32

Materiały do pobrania:

Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Dyrektorzy Gimnazjów

5 maja przypada ustanowiony na początku lat 90 przez Parlament Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce dzień ten ustanowiono jednocześnie Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży zobowiązany jest do zatrudnienia odpowiednio przygotowanej kadry pedagogicznej, w tym kierowników i wychowawców. Kursy prowadzone przez Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oparte są o najnowsze wytyczne, a ich przebieg nadzorowany jest przez Kujawsko-Pomorskie  Kuratorium Oświaty. W ich trakcie kandydaci na kierowników i wychowawców mają okazję zapoznać się w teoretycznymi oraz praktycznymi aspektami wypoczynku. Zajęcia prowadzone są zawsze aktywnie przez profesjonalną kadrę. Uczestnik otrzymuje zaświadczenie upoważniające do pracy w trakcie wypoczynków organizowanych dla dzieci i młodzieży.

2 kwietnia 2016r. w pięknym, tętniącym życiem budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu odbyła się ogólnopolska konferencja z warsztatami rozwojowymi przygotowana przez TODMiDN w partnerstwie z Pomorskim Centrum Diagnozy, Terapii i Edukacji Matematycznej Promathematica oraz Szkoła Podstawową  Nr 33 Toruńską Szkołą Terapeutyczną. W konferencji wzięło udział prawie 100 uczestników.

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego na Debatę o wychowaniu fizycznym

W programie debaty propozycje merytorycznych zmian w  podstawie programowej wychowania fizycznego dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Debata odbędzie się 11 kwietnia 2016r. o godz. 17.00 w auli Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, ul. Jana III Sobieskiego 10, (II piętro).

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 603 210 937

Doradca metodyczny
wychowania fizycznego
CKU TODMiDN
mgr Beata Derkowska

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE