Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Start  4 czerwca 2016 r. o godz. 9.00.

Gra jest oparta na znajomości bardzo popularnej wśród dzieci serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej  „Inicjatywa i twórczość” w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta  Torunia, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Zapraszają na

II Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego "Innowacyjne przedszkole – owocna edukacja"

który odbędzie się 14 maja 2016r. (sobota) o godz. 10.00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki  Od Nowa, sala widowiskowo-kinowa, Toruń ul. Gagarina 32

Materiały do pobrania:

Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Dyrektorzy Gimnazjów

5 maja przypada ustanowiony na początku lat 90 przez Parlament Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce dzień ten ustanowiono jednocześnie Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży zobowiązany jest do zatrudnienia odpowiednio przygotowanej kadry pedagogicznej, w tym kierowników i wychowawców. Kursy prowadzone przez Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oparte są o najnowsze wytyczne, a ich przebieg nadzorowany jest przez Kujawsko-Pomorskie  Kuratorium Oświaty. W ich trakcie kandydaci na kierowników i wychowawców mają okazję zapoznać się w teoretycznymi oraz praktycznymi aspektami wypoczynku. Zajęcia prowadzone są zawsze aktywnie przez profesjonalną kadrę. Uczestnik otrzymuje zaświadczenie upoważniające do pracy w trakcie wypoczynków organizowanych dla dzieci i młodzieży.

2 kwietnia 2016r. w pięknym, tętniącym życiem budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu odbyła się ogólnopolska konferencja z warsztatami rozwojowymi przygotowana przez TODMiDN w partnerstwie z Pomorskim Centrum Diagnozy, Terapii i Edukacji Matematycznej Promathematica oraz Szkoła Podstawową  Nr 33 Toruńską Szkołą Terapeutyczną. W konferencji wzięło udział prawie 100 uczestników.

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego na Debatę o wychowaniu fizycznym

W programie debaty propozycje merytorycznych zmian w  podstawie programowej wychowania fizycznego dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Debata odbędzie się 11 kwietnia 2016r. o godz. 17.00 w auli Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, ul. Jana III Sobieskiego 10, (II piętro).

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 603 210 937

Doradca metodyczny
wychowania fizycznego
CKU TODMiDN
mgr Beata Derkowska

Start 2 czerwca  2016 r. o godz. 13.00.

Gra jest oparta na znajomości młodzieżowej literatury współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem toruńskich miejsc, w których rozgrywają się fabularne  wydarzenia.

Szanowni Państwo

W poniedziałek 14 marca w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie zainaugurowany „Światowy Tydzień Mózgu” w Toruniu. Centrum nauki i Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK zapraszają na wykłady poświęcone nabywaniu języka przez dzieci, autyzmowi oraz temu czy można zobaczyć myśli, obrazy, dźwięki i rodzące się w mózgu intencje.

Więcej informacji: http://mlynwiedzy.org.pl/swiatowy-tydzien-mozgu-rozpocznie-sie-w-mlynie-wiedzy/

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy

Projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” adresowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Opracowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, sfinansowany ze środków Fundacji PZU. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE