Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl
Instytut Fizyki UMK organizuje serię wykładów popularnonaukowych "Fizyka wokół nas" o tematyce związanej z fizyką, wygłaszanych przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki. W czwartek 21 marca 2019 roku o godzinie 17:15 w sali 26 Instytutu Fizyki UMK w Toruniu trzeci wykład pt. "Energia? Od ogniwa Volty do reaktora termojądrowego" wygłosi prof. dr hab. inż. Grzegorz Karwasz z Zakładu Dydaktyki Fizyki UMK.
Najprawdopodobniej w 2033 roku zabraknie w Polsce 33% energii elektrycznej, a w 2044 roku stężenie CO2 w atmosferze przekroczy 440 części na milion, przez co średnia temperatura na globie podniesie się o 1,4?C. Ale przypuszczalnie już w 2055 roku w Republice Korei uruchomiony zostanie przemysłowy reaktor termojądrowy (taki jak Słońce), a energii z niego (i jemu podobnych) wystarczy na ponad dwa i pół tysiąca lat. Jak do tego dojdzie, i co ma z tym wszystkim wspólnego ogniwo (stos) Volty z 1799 roku dowiemy się na naszym wykładzie.
https://www.ifiz.umk.pl/?id=2530
W dniu 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu organizujemy konferencję o zasięgu regionalnym pt. „Autyzm –komunikacja”.
Prelegenci przedstawią uczestnikom umiejętności społeczne i komunikacyjne osiągane przez dzieci w pierwszych dwóch latach życia oraz sygnały behawioralne pomocne w rozpoznawaniu ryzyka autyzmu w tym okresie, problemy i wyzwania stojące przed młodymi osobami ze spektrum autyzmu wynikające z akceptacji diagnozy oraz rozwoju umiejętności komunikacyjnych.
Szczegółowe informacje |
|
---|---|
Data |
24-26.05.2019 r. |
Miejsce |
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu, Plac św. Katarzyny 8 |
Program |
W programie przewidziano: Zajęcia poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz –adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu. Termin: 24 - 26 maja 2019 r. Zapisy do 10 maja 2019 r. na stronie TODMiDN w zakładce „Zapisy na szkolenia”. Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt warsztatów: 24 godz. - 240 zł Kontakt: Maria Klaban, tel. 720 798 858, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. |
Adresat |
Zajęcia adresowane są do:
|
Doradca metodyczny |
mgr Maria Klaban |
Zakład Dydaktyki Fizyki UMK w dniach od 6 do 8 grudnia 2018 roku organizuje XI Ogólnopolskie Seminarium dydaktyki fizyki pod historycznym tytułem "Komputer w szkolnym laboratorium przyrodniczym". Odbędzie się ono w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu, ul. Grudziądzka 5. W tym roku m.in. obserwacje Marsa i wykład o życiu na Marsie, wykład jak jesteśmy na co dzień podsłuchiwani i zdjęcie serwera gdzie te dane są zapisane, warsztaty z chodzenia, warsztaty o robotach i o pomiarze pyłów w powietrzu.
Program Seminarium znajduje się na stronie: http://dydaktyka.fizyka.umk.pl/komputery_2018/program.html
Zapisy odbywają się na stronie: http://dydaktyka.fizyka.umk.pl/komputery_2018/rejestracja.php
Więcej informacji o XI Seminarium i nie tylko: http://dydaktyka.fizyka.umk.pl/nowa_strona/
Serdecznie zapraszamy do Torunia na imieniny Mikołaja Kopernika.
W sobotę 24 listopada br. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się bezpłatna konferencja dla nauczycieli. W tym roku będzie ona dotyczyła Pomocy naukowych w edukacji. Młyn Wiedzy zaprasza. Załączam link z informacjami oraz formularzem rejestracyjnym:
http://mlynwiedzy.org.pl/pomoce-naukowe-w-edukacji-konferencji/
Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorsko-Kujawski w Toruniu oraz Urząd Miasta Torunia zapraszają na seminarium popularnonaukowe "Przyroda miasta Torunia" które odbędzie się 22 października 2018 r. w godzinach 16.00 - 18.00 w Auli CKU - Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu, Plac Świętej Katarzyny 8.
W programie:
Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach realizacji kierunków polityki oświatowej Państwa organizuje konferencję „Kształcenie zawodowe w czasach zaborów i w XX-leciu Polski Niepodległej”, której celem jest promocja współczesnego kształcenia zawodowego oraz popularyzacja edukacji historycznej i kultury technicznej.
Ideą konferencji jest przedstawienie rewolucji przemysłowej i jej wpływu na rozwój kształcenia zawodowego, prezentacja historyczna instytucji państwowych i trzech szkół, które wywodzą się z placówek prowadzących kształcenie zawodowe jeszcze w czasie zaborów i po roku 1918.
Konferencja jest organizowana we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, Polskim Komitetem Normalizacyjnym, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Związkiem Rzemiosła Polskiego.
Konferencja odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 10 w Warszawskim Domu Technika NOT.
Seminarium odbędzie się 16.10.2018 r w godz. 10-14 w Sali B Warszawskiego Domu Technika NOT.
Zgłoszenia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poniżej program.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wraz z partnerami: Fundacją Copernicus Project, Węgierskim Towarzystwem Astronautycznym, Słowacką Organizacją dla Działań w Przestrzeni Kosmicznej i Czeskim Biurem Kosmicznym zapraszają uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Torunia i okolic na warsztaty, które odbędą się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy okazji odbywającej się 22 września 2018 roku konferencji Near Space 2018.