Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zapraszamy na II konferencję dla doradców zawodowych „Dziś uczeń, jutro pracownik” pn. Zawody deficytowe i klasy patronackie, która odbędzie się 25.02.2020 r. o godz. 10:30 w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych na ul. Świętego Józefa 26.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do doradców zawodowych z naszego regionu.

W ramach tegorocznego spotkania zamierzamy promować zawody deficytowe oraz zapoznać doradców zawodowych z częścią klas patronackich funkcjonujących na terenie Torunia. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom, doradcy będą mogli lepiej przygotować uczniów do podjęcia decyzji odnośnie wyboru kierunku kształcenia, a następnie pracy w poszukiwanych zawodach.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. doradcy zawodowi ze szkół podstawowych, osoby z instytucji rynku pracy, a także przedstawiciele pracodawców. Wydarzenie odbywa się pod patronatem p. Michała Zaleskiego Prezydenta Miasta Torunia.

Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/TgBuU7pMMhaJCdan9 do dnia 18.02.2020 r.

 

XI Przegląd Literacko-Muzyczny ,,Złota 10-tka” pod hasłem ,,Anioł w niebie, anioł w herbie’’, został przełożony z dnia 5 grudnia 2019 r na 20 lutego 2020 r.

Szanowni Państwo,

w dniu 19 lutego 2020 roku Katedra Dydaktyki Fizyki oraz Pracownia Pokazów Fizycznych organizuje pokazy fizyczne dla uczniów szkół podstawowych, liceów i techników. Tematem pokazów na urodziny Mikołaja Kopernika będzie "Lądowanie na Księżycu: ogniwa paliwowe i inne wynalazki". Będzie mowa m. in. o wyprawach na Księżyc, rakietach, warunkach panujących na Księżycu, ogniwach paliwowych i wielu wynalazkach. Więcej dowiecie się Państwo na pokazach.

Odbędą się one w sali 26 Instytutu Fizyki, ul. Grudziądzka 5 w Toruniu, w następujących godzinach:

 • 9:00 - 10:00
 • 10:30 - 11:30
 • 12:00 - 13:00
 • 13:30 - 14:30

Jednocześnie informujemy, że koszty uczestnictwa to 10 zł od ucznia. Uczniowie w trudnej sytuacji rodzinnej oraz nauczyciele są naszymi gośćmi (gratis).

Opłatę za udział w pokazach prosimy uiścić na konto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika:

45 11602202 00000000 31748579, koniecznie z wpisem (subkonto Pokazy) w polu "tytuł przelewu". bW celu zapisu na pokazy prosimy o kontakt:

 • mgr Waldemar Krychowiak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      tel. 56 611 3257
 • dr Andrzej Karbowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.          tel. 56 611 3291

Życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i serdecznie zapraszamy!

Andrzej Karbowski i Prof. Grzegorz Karwasz

Katedra Dydaktyki Fizyki, Instytut Fizyki UMK w Toruniu tel. 56 6113291

XXIX Krajowa Konferencja SNM Matematyczny wszechświat Toruń, 7-10 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje:

https://www.snm.edu.pl/p/xxixkksnm.html

Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – X edycja pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu ogłasza jubileuszową X edycję konkursu na projekt edukacyjny nawiązujący do inicjatyw uczniowskich propagujących postawy obywatelskie młodzieży lub do wydarzeń, instytucji, osób promujących województwo kujawsko-pomorskie ze zwróceniem uwagi na solidarność międzypokoleniową.

Festiwal jest skierowany do uczniów VI–VIII klas szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 • folder2
 • folder1

Celami festiwalu są:

 • promocja dobrych praktyk w zakresie identyfikacji regionalnej mieszkańców i pozytywnie postrzeganego wizerunku województwa kujawsko-pomorskiego na zewnątrz, 
 • rozwój postaw obywatelskich,
 • promowanie solidarności międzypokoleniowej,
 • kształtowanie umiejętności kluczowych uczniów potrzebnych do realizacji projektów edukacyjnych.

Współorganizatorami festiwalu są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

Zasady udziału w festiwalu i formularz zgłoszeniowy znajdują się w Regulaminie, Aneksie do regulaminu oraz Instrukcji do projektu i załącznikach, które znajdą Państwo na naszej stronie pod adresem: 

https://www.kpcen-torun.edu.pl/aktualnosc/43-kujawsko-pomorski-festiwal-projektw-edukacyjnych-x-edycja

Zapraszamy wszystkich nauczycieli wraz ze swoimi uczniami do wzięcia udziału w konkursie, który wpisuje się w tym roku w realizację przez szkoły kierunków polityki oświatowej Państwa jak i priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowych informacji udziela Ewa Kondrat, nauczycielka konsultantka ds. języka polskiego w KPCEN w Toruniu, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Proponujemy Państwa podopiecznym warsztaty z niezwykle ważnego zakresu umiejętności, które pomogą dzieciom i młodzieży osiągać sukcesy w rozwoju, w tym edukacyjne, na miarę ich możliwości – czyli – TRENINGI z zakresu umiejętności UCZENIA SIĘ!!

Warsztaty zostały zaprojektowane przez zespół psychologów i pedagogów Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Toruniu w oparciu o wskazania nowoczesnej wiedzy psychologiczno – pedagogicznej, w tym wyniki aktualnych badań w zakresie procesów uczenia się. Pomogą dzieciom i młodzieży w organizacji pracy własnej, w wyborze najskuteczniejszych sposobów uczenia się, by proces ten przynosił uczniom radość, satysfakcję, poczucie rozwoju i sukcesy edukacyjne.

 • program

Szanowni Państwo,

zapraszamy na XII (już!) Seminarium Dydaktyki Fizyki "Komputer w Szkolnym Laboratorium Przyrodniczym", które odbędzie się w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu w dniach od 5 do 7 grudnia 2019 roku.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE