Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zapraszamy do udziału w konferencji dedykowanej dla nauczycieli, dyrektorów szkół i pedagogów. Konferencja składa się z serii wykładów, których tematy dotyczą innowacyjnych metod nauczania programowania w szkole. Udział w konferencji jest w pełni darmowy.

Pełen program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://pixblocks.com/konferencja/

Szanowni Państwo,

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie zaprasza nauczycieli, kadrę zarządzającą, nauczycieli konsultantów, nauczycieli akademickich, doradców metodycznych, specjalistów placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych zaangażowanych w działanie lub zainteresowanych utworzeniem szkół ćwiczeń do udziału w drugiej ogólnopolskiej e-Konferencji z cyklu „Szkoły ćwiczeń w działaniu” na temat INNOWACJE – KOMPETENCJE KLUCZOWE – RYNEK PRACY

Głównym celem konferencji jest merytoryczne wsparcie osób zaangażowanych w doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli szkół ćwiczeń i innych osób zainteresowanych tematyką wystąpień. Prelegenci – doświadczeni nauczyciele i szkoleniowcy – przedstawią innowacyjne rozwiązania dydaktyczne służące rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów w zakresie edukacji językowej, matematycznej, przyrodniczej i informatycznej z uwzględnieniem aktualnych wyzwań w oświacie.

Konferencja odbędzie się w formie elektronicznej na platformie e-learningowej ORE. Termin: 19 -22 maja 2020 r.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 maja 2020 r., godz. 12.00.

Szanowni Państwo,

szkoły, które nie brały udziały w poprzednich szkoleniach zapraszamy do zgłoszeń na 60-minutowe szkolenie on-line z obsługi platformy do nauki programowania: Liga Niezwykłych Umysłów. Szkolenia odbędą się w kolejne wtorki, 5,12 oraz 19 maja. Do wyboru jedna z dwóch godzin 12.00 lub 14.00 (czyli proszę wybrać jedną z 6 opcji). Platforma zawiera m.in. kursy oparte na podstawie programowej przedmiotu Informatyka wraz z materiałami i mechanizmami automatycznej oceny pracy uczniów, odciążając nauczyciela w pracy związanej z realizacją materiału w obszarze elementów programowania i wykorzystania komputera do rozwiązywania problemów. Platforma przeznaczona jest dla uczniów od 7-8 klas szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Link do formularza zgłoszeniowego na szkolenie: https://www.lnu.org.pl/dolacz-do-ligi/szkolenie-online-z-obslugi-platformy/

Więcej informacji o platformie:

W dniach 28-30 sierpnia 2020 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się XXVII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Przedmiotów Przyrodniczych pt. "Nauki przyrodnicze w kształtowaniu zdrowego stylu życia". W Konferencji wezmą udział nauczyciele chemii, biologii, geografii i fizyki z całej Polski. W czasie konferencji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielu bardzo ciekawych warsztatach i wykładach a także zapoznać się z ofertą wystawców dotyczącą podręczników i środków dydaktycznych.

Szczegółowe informacje odnośnie zjazdu oraz link do formularza rejestracyjnego znajdziecie Państwo w załączniku:

Pobierz program zjazdu w formacie PDF.

Patronat Honorowy nad Zjazdem objęli:

 • Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego Prof. dr hab. Adam Jezierski
 • Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiuprof.
 • dr hab. Piotr Ponikowski
 • Dziekan Wydziału Chemii Prof. dr hab. Anna Trzeciak
 • Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych Prof. dr hab. Dariusz Skarżyński
 • Katedra Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
 • Akademia Młodych Uczonych i Artystów
 • Oddział Dolnośląski Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii
 • Polskie Towarzystwo Fizyczne
 • Polskie Towarzystwo Geograficzne
 • "Będzie Lepiej" Fundacja Ks. Mieczysława Malińskiego

Patronat medialny nad Zjazdem objął:

Tygodnik społeczno-oświatowy "Głos Nauczycielski"

Zachęcamy Państwa do udziału.

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie stowarzyszenia: http://psnpp.org.pl/ oraz na profilu Facebookowym Stowarzyszenia

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji 126862587 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komitet Okręgowy Olimpiady Matematycznej w Toruniu zaprasza nauczycieli matematyki na warsztaty "Olimpijskie kółko matematyczne", które odbędą się 27 lutego 2020 roku w godzinach 16:00 -19:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, ul. Chopina 12/18, sala S3.

Zajęcia poprowadzi dr Anna Gołębiewska, pracownik WMil oraz członek KO OM.

Tematyka:

 1. Zajęcia kółka matematycznego - krótkie omówienie tematyki prowadzenia kółka matematycznego przygotowującego do Olimpiady Matematycznej: tematy, inspiracje, literatura.
 2. Punkty na okręgu - omówienie przykładowych zajęć kółka olimpijskiego dotyczących zastosowania twierdzenia odwrotnego do twierdzenia o kątach wpisanych w okrąg.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21 lutego 2020 roku.

"Zawody deficytowe i klasy patronackie" to tytuł tegorocznej konferencji organizowanej w dniu 25 lutego 2020 roku przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia w toruńskim Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych. Wydarzenie „Dziś uczeń, jutro pracownik” adresowana jest przede wszystkim do nauczycieli - doradców zawodowych szkół podstawowych. 

Celem spotkania jest promocja zawodów deficytowych i klas objętych patronatem przez pracodawców. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom, doradcy będą mogli lepiej przygotować uczniów do podjęcia decyzji odnośnie wyboru kierunku kształcenia, a następnie pracy w poszukiwanych zawodach. Poza doradcami zawodowymi i osobami z instytucji rynku pracy, w wydarzeniu przewidziano wystąpienia pracodawców przedstawiające możliwości nauki i podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie oraz warsztaty informatyczne.

Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele m.in.: PGE Toruń, Energa Operator, Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Sp. z. o.o., Aniro Sp. z o.o.,  Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Marcus Design, DPH „JAWI”, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Centrum Wsparcia Biznesu, ManpowerGroup Sp. z o.o.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Pana Michała Zaleskiego Prezydenta Miasta Torunia.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji, która stanowi wyjątkową okazję do nawiązania osobistych kontaktów między doradcami zawodowymi z urzędu pracy, szkolnymi doradcami zawodowymi oraz pracodawcami. Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/TgBuU7pMMhaJCdan9

Pobierz program konferencji w formacie PDF.

Szanowni Państwo,

w imieniu Dyrektora Instytutu Fizyki UMK, prof. dr. hab. Ireneusza Grabowskiego, zapraszam serdecznie Państwa i Państwa uczniów na XXXIII wykład im. Aleksandra Jabłońskiego, który odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 roku o godz. 17:15 w sali 26 Instytutu Fizyki UMK w Toruniu (ul. Grudziądzka 5/7).

Wykład pt. "Węzły i splątania - nowe zagadkowe struktury białkowe" wygłosi dr hab. Joanna Sułkowska z Centrum Nowych Technologii, Uniwersytet Warszawski.

Wykłady im. Aleksandra Jabłońskiego organizowane są w formule częściowo popularno-naukowej i są przeznaczone w szczególności dla uczniów szkół średnich.

Więcej informacji znajduje się na poniższym plakacie.

 • wyklad-fizyka

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na wykładzie.

Andrzej Karbowski, Katedra Dydaktyki Fizyki, Instytut Fizyki UMK, ul. Grudziądzka 5/7, 87-100 Toruń, tel. 56 6113291

Zapraszamy na II konferencję dla doradców zawodowych „Dziś uczeń, jutro pracownik” pn. Zawody deficytowe i klasy patronackie, która odbędzie się 25.02.2020 r. o godz. 10:30 w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych na ul. Świętego Józefa 26.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do doradców zawodowych z naszego regionu.

W ramach tegorocznego spotkania zamierzamy promować zawody deficytowe oraz zapoznać doradców zawodowych z częścią klas patronackich funkcjonujących na terenie Torunia. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom, doradcy będą mogli lepiej przygotować uczniów do podjęcia decyzji odnośnie wyboru kierunku kształcenia, a następnie pracy w poszukiwanych zawodach.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. doradcy zawodowi ze szkół podstawowych, osoby z instytucji rynku pracy, a także przedstawiciele pracodawców. Wydarzenie odbywa się pod patronatem p. Michała Zaleskiego Prezydenta Miasta Torunia.

Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/TgBuU7pMMhaJCdan9 do dnia 18.02.2020 r.

 

XI Przegląd Literacko-Muzyczny ,,Złota 10-tka” pod hasłem ,,Anioł w niebie, anioł w herbie’’, został przełożony z dnia 5 grudnia 2019 r na 20 lutego 2020 r.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE