Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na spotkanie z autorką podręcznika „Szkoła na TAK!” Maliną Sarnowską.

Zmiana na tak - nowa oferta WSiP do szkoły podstawowej. Wsparcie dla nauczyciela. Prezentacja nowych multibooków.

Spotkanie odbędzie się 22 marca 2023 r. (środa) o godz. 15.30 w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli: Toruń, Plac Św. Katarzyny 8.

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przyrody, biologii, geografii i chemii na spotkanie z autorką podręcznika „Poznajemy przyrodę” Anną Romańską.

Zmiana na tak - nowa oferta WSiP do szkoły podstawowej. Wsparcie dla nauczyciela. Prezentacja nowych multibooków.

Spotkanie odbędzie się 28 marca 2023 r. (wtorek) o godz. 15.30 w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli Toruń, Plac Św. Katarzyny 8.

Prezentacja projektu “Innowacyjna historia”, warsztaty “Laboratorium Przyszłości”, wystawa czasowa “Apollo 11”, mobilne planetarium, “Naukobus”, mobilna ekspozycja Instytutu Pamięci Narodowej i zwiedzanie wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – to główne punkty “Pikniku KOPERNIKańskiego”.

Piknik odbędzie się w dniach 19-20 lutego w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1) oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2). Wszystkie stanowiska w ramach wydarzenia będą dostępne nieodpłatnie. Pierwszy dzień pikniku jest skierowany do osób indywidualnych i rodzin z dziećmi, natomiast drugi dzień jest adresowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Miasta Toruń i woj. kujawsko-pomorskiego.

Centrum Kształcenia Ustawicznego Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli
oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości

zapraszają dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnym seminarium online

Zmiany w edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży - wyzwania i propozycje.

19 stycznia 2023r. o godz. 17.00 platforma ClickMeeting

Celem seminarium jest wsparcie dyrektorów i nauczycieli w przygotowaniu się do zmian jakie nastąpią w przyszłym roku szkolnym w zakresie edukacji ekonomicznej, przekazanie informacji o planowanych zmianach w podstawie programowej, wskazanie sposobów wspierania nauczycieli zarówno szkół ponadpodstawowych w przygotowywaniu się do realizacji nowego przedmiotu biznes i zarządzanie, jak rozwoju edukacji ekonomicznej w szkołach podstawowych.

Seminarium będzie inauguracją dwóch projektów edukacyjnych, których celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków oraz wsparcie procesu edukacji ekonomicznej w szkołach:

Pakiet powitalny

Każdy uczestnik konferencji otrzyma zaświadczenie, zestaw powitalny, w tym książki: „Przygody przedsiębiorczego Dżeka” i „Ekonomia dla Ciekawych” (autorstwa prof. Witolda Orłowskiego) oraz materiały edukacyjne, wspomagające prowadzenie zajęć o tematyce ekonomiczno-finansowej.
Dlatego podczas rejestracji należy podać w polu "Adres szkoły do wysyłki pakietu powitalnego" dokładny adres szkoły: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość.

Bądźmy tolerancyjni wobec innych ludzi! Akceptujmy różnorodność! Bądźmy na nią otwarci! W środę 16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji! Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości. W Toruniu przez cały tydzień będziemy promować hasła tolerancji!

  • plakat

Projekt graficzny plakatu: Justyna Brozdowska

Zapraszamy nauczycieli klas drugich szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji finansowej, przedsiębiorczości oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa, „Od grosika do złotówki”.

Jest to projekt edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a partnerami są Educational Foundation, Warszawski Instytut Bankowości oraz Bank PEKAO SA.

Ten unikalny projekt dla najmłodszych uczniów, ma charakter integralny, uwzględnia potrzeby oraz zainteresowania uczniów, a także wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata. Jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.
Projekt umożliwia realizację kierunków polityki oświatowej wyznaczonych na rok szkolny 2022/23 (kierunki numer: 1, 4 i 7).
Patronat honorowy nad projektem już po raz kolejny objęło Ministerstwo Finansów.

W najbliższy weekend prognozy zapowiadają przepiękną pogodę. Zachęcamy do wyjścia z domu i wzięcia udziału w dwóch imprezach ekologicznych, które 15 i 16 października odbywać się będą w Toruniu:

  • Toruńskie Święto Drzewa, Gospodarstwo Szkółkarskie Bielawy, Trakt Leśny 5, 15 października 2022, godz. 10. Tego Dnia Miasto Toruń, PZITS Oddział Toruń i Nadleśnictwo Dobrzejewice zapraszają do Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy, gdzie będzie można nie tylko zasadzić kawałek lasu, ale również otrzymać jedną spośród 500 sadzonek drzew, które leśnicy przygotowali do rozdania wśród uczestników ekopikniku. Będzie też można zwiedzić "fabrykę drzew" - kontenerową, automatyczną szkółkę leśną Leśnictw Bielawy, położoną w lesie Na Skarpie, zaledwie 500 m od pętli tramwajowej Olimpijska. (Koniecznie! Zgłoś udział w zwiedzaniu). Z tej okazji Market Leroy Merlin zorganizuje dla najmłodszych warsztaty "Dzieciaki Sadzeniaki", Stowarzyszenie Wytrwam zaprosi na leśny rajd nordic walking z konkursem i fajnymi nagrodami, a uczestnicy parkrun torun uczczą święto biegiem na dystansie 5 km pod hasłem "Między Drzewami". Uczestników przyjmiemy grochówką i pieczonym ziemniakiem.
  • Na grzyby - ekospacer z cyklu Dziki Toruń, czyli przygoda w miejskiej dżungli, przystanek Wrzosy I, pętla autobusowa Sz. Chełmińska/Pawia, 16 października godz. 13. Tematyka kolejnego ekospaceru jesienna, poświęcona leśnym skarbom - grzybom. Jak je odnajdować i rozpoznawać podpowiadać będą dwaj przewodnicy: Hubert Grabara z Nadleśnictwa Toruń oraz botanik, grzyboznawca dr Lucjan Rutkowski z UMK Toruń. Podczas spotkania rozstrzygniemy minikonkurs, w którym wygrać będzie można lornetki do podpatrywania przyrody.
  • 2
  • 1

Zainteresowanych prosimy o rejestrację na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/Torun.na.strazy.klimatu

Digital Festival 2022 – 1.10.-10.11.22 r. szansą na zdobycie nowych umiejętności i przygotowanie się na więcej technologicznych możliwości!

https://digitalfestival.pl/

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE