Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zapraszamy nauczycieli klas drugich szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji finansowej, przedsiębiorczości oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa, „Od grosika do złotówki”.

Jest to projekt edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a partnerami są Educational Foundation, Warszawski Instytut Bankowości oraz Bank PEKAO SA.

Ten unikalny projekt dla najmłodszych uczniów, ma charakter integralny, uwzględnia potrzeby oraz zainteresowania uczniów, a także wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata. Jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.
Projekt umożliwia realizację kierunków polityki oświatowej wyznaczonych na rok szkolny 2022/23 (kierunki numer: 1, 4 i 7).
Patronat honorowy nad projektem już po raz kolejny objęło Ministerstwo Finansów.

W najbliższy weekend prognozy zapowiadają przepiękną pogodę. Zachęcamy do wyjścia z domu i wzięcia udziału w dwóch imprezach ekologicznych, które 15 i 16 października odbywać się będą w Toruniu:

 • Toruńskie Święto Drzewa, Gospodarstwo Szkółkarskie Bielawy, Trakt Leśny 5, 15 października 2022, godz. 10. Tego Dnia Miasto Toruń, PZITS Oddział Toruń i Nadleśnictwo Dobrzejewice zapraszają do Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy, gdzie będzie można nie tylko zasadzić kawałek lasu, ale również otrzymać jedną spośród 500 sadzonek drzew, które leśnicy przygotowali do rozdania wśród uczestników ekopikniku. Będzie też można zwiedzić "fabrykę drzew" - kontenerową, automatyczną szkółkę leśną Leśnictw Bielawy, położoną w lesie Na Skarpie, zaledwie 500 m od pętli tramwajowej Olimpijska. (Koniecznie! Zgłoś udział w zwiedzaniu). Z tej okazji Market Leroy Merlin zorganizuje dla najmłodszych warsztaty "Dzieciaki Sadzeniaki", Stowarzyszenie Wytrwam zaprosi na leśny rajd nordic walking z konkursem i fajnymi nagrodami, a uczestnicy parkrun torun uczczą święto biegiem na dystansie 5 km pod hasłem "Między Drzewami". Uczestników przyjmiemy grochówką i pieczonym ziemniakiem.
 • Na grzyby - ekospacer z cyklu Dziki Toruń, czyli przygoda w miejskiej dżungli, przystanek Wrzosy I, pętla autobusowa Sz. Chełmińska/Pawia, 16 października godz. 13. Tematyka kolejnego ekospaceru jesienna, poświęcona leśnym skarbom - grzybom. Jak je odnajdować i rozpoznawać podpowiadać będą dwaj przewodnicy: Hubert Grabara z Nadleśnictwa Toruń oraz botanik, grzyboznawca dr Lucjan Rutkowski z UMK Toruń. Podczas spotkania rozstrzygniemy minikonkurs, w którym wygrać będzie można lornetki do podpatrywania przyrody.
 • 2
 • 1

Zainteresowanych prosimy o rejestrację na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/Torun.na.strazy.klimatu

Digital Festival 2022 – 1.10.-10.11.22 r. szansą na zdobycie nowych umiejętności i przygotowanie się na więcej technologicznych możliwości!

https://digitalfestival.pl/

Zapraszamy serdecznie na spotkanie poświęcone zagadnieniu: dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb i możliwości ucznia szkoły ponadpodstawowej na podstawie zapisów opinii i orzeczeń wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone wymianie doświadczeń praktyków – organizatorów pomocy psychologiczno – pedagogicznej w toruńskich szkołach – tj. psychologów i pedagogów szkolnych oraz zainteresowanych dyrektorów oraz nauczycieli i specjalistów. Spotkania odbywają się cyklicznie, na początku każdego z nich prezentujemy wybrany temat z zakresu działalności pracy uczestników (z uwzględnieniem Państwa potrzeb), a następnie następuje czas rozmów, wymiany myśli. Zawsze do Państwa dyspozycji pozostaje dyrektor poradni, zazwyczaj także psycholog i/lub pedagog służący swą wiedzą i doświadczeniem, by odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania dotyczące działalności poradni oraz pracy z uczniem objętym pomocą psychologiczno- pedagogiczną. Jest to też sposobność omówienia indywidualnych przypadków.

Spotkanie odbędzie się 3 października 2022 r. (poniedziałek) w godz.16.00-18.00 w siedzibie Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Toruniu przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6 (budynek ZSO nr 2, dojazd i wjazd na parking od ul. Kosynierów Kościuszkowskich - skręt obok sklepu Rossmann).

30 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpocznie się ósma edycja konferencji stratosferycznej NEAR SPACE. O godz. 12:00 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Strobla poświęcony Drodze Mlecznej. Wieczorem będzie okazja spotkać się ze znanymi popularyzatorami nauki: Wiktorem Niedzickim oraz Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, twórcami serwisu CRAZY NAUKA. Tego samego dnia rozpocznie się Toruńska Noc Naukowców, w trakcie której przygotowaliśmy pokazy, warsztaty, obserwacje nocnego nieba oraz pokazy w mobilnym planetarium.

Program TORUŃSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW jest dostępny na stronie: https://mlynwiedzy.org.pl/torunska-noc-naukowcow-2022/

Program konferencji stratosferycznej NEAR SPACE znajduje się na stronie: https://mlynwiedzy.org.pl/near-space2022/

Po kilku latach przerwy wracają ogólnopolskie spotkania dla maturzystów, zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami,
szczegóły i rejestracja na stornie https://salonmaturzystow.pl/2022/ 

Miło nam poinformować, że tegorocznym gościem specjalnym salonu będzie nasz doradca pani Emilia Majewska, która wygłosi referat:

Matura z geografii 2023 – dlaczego warto ją wybrać i jak dobrze zdać?

Szczegóły: https://nowaterazmatura.pl/salon-maturzystow/geografia

Zapraszamy.

 • 1

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i ekonomii.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w ponad 100 krajach. Sieć Junior Achievement otrzymała w 2022 roku nominację do Pokojowej Nagrody Nobla, a polski oddział jest jedną z wiodących organizacji JA w Unii Europejskiej pod względem liczby uczniów objętych programami.

Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział ponad 8 milionów uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/22 uczestniczyło w nich 265 192 młodych ludzi.

Nasze projekty skierowane są do uczniów wszystkich etapów edukacji – od szkół podstawowych, poprzez licea, technika, szkoły branżowe i zawodowe. Wszystkie nasze programy zawierają bezpłatny pakiet dydaktyczny wyposażony w materiały zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Dodatkowo propozycje programowe rozszerzyliśmy o materiały skierowane do uczniów z Ukrainy.

Szanowni Państwo!

Zespół wychowawczy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oferuje możliwość konsultacji dla nauczycieli, specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej ze szkół czy rodziców, w związku z obecną sytuacją w Ukrainie i pobytem uchodźców w naszym kraju. Preferowany jest początkowo kontakt telefoniczny (informacja czego dot. problem) nr telefonu 56 648 10 41 i 56 622 29 91, a potem możliwe jest spotkanie z daną osobą stacjonarnie i udzielenie jej pomocy. Proponowane godziny konsultacji:

 • Małgorzata Żydowicz – piątek, godz. 9.00-10.00,
 • Monika Szampan – czwartek, godz. 16.30 -18.00,
 • Joanna Błajet – wtorek, godz. 11.00-12.00,
 • Joanna Popławska – środa, godz. 14.00 – 16.00,
 • Barbara Mularz – piątek, godz. 8.30-9.00,
 • Elżbieta Piór – poniedziałek, godz. 17.00-17.30  (nr tel :509 919 079)

Ponadto wznawiamy od 08.03.2022 r. działalność punktów konsultacyjnych na terenie naszego miasta.

Pozdrawiam
Alina Jaworska
p.o. Dyrektora PPP

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28, zobaczyć będzie można czternaście filmów, których twórcy czerpali inspiracje z dzieł Stanisława Lema. Będzie to jeden z największych przeglądów filmowych w naszym kraju zorganizowanych w związku z obchodami Roku Stanisława Lema.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Stowarzyszenie Trakt w Płocku zapraszają na otwarcie wystawy:

Niebo w kolorze - spotkanie z zorzą polarną

która odbędzie się 3 grudnia 2021r. o godz. 17:00 przy Rynku Nowomiejskim 17. Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2022r.

 

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE