Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

w dniach 12-13 marca 2018r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się pierwsze wydarzenia związane ze Światowym Tygodniem Mózgu.

Pierwszego dnia wydarzenia (pokazy, wykład o grach terapeutycznych) są bezpłatne i adresowane do uczniów liceów i techników. Udział w poniedziałkowych wydarzeniach wymaga przesłania zgłoszenia poprzez formularz na stronie: http://mlynwiedzy.org.pl/tydzien-mozgu-w-mlynie-wiedzy/. Na niej dostępny jest również program dwóch dni wydarzenia w CNMW. 

Serdecznie zapraszamy ma siódmą edycję konferencji pod wspólnym tytułem TERAPIA, WSPOMAGANIE, WSPARCIE – RÓŻNE DROGI, JEDEN CEL, która tradycyjnie organizowana jest z okazji Dnia Logopedy, czyli pierwszą sobotę marca. Pragniemy tym przedsięwzięciem uświetnić ten dzień, uszanować wszystkich logopedów i terapeutów mowy oraz osoby zainteresowane pracą w zakresie wspomagania i kształtowania mowy.

Więcej na: http://logopedia.umk.pl/

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.

Czego dotyczą projekty?

„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych 1 200 nauczycieli i 450 edukatorów, a w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania uczniów klas 1-3.

Kogo zapraszamy?

Edukatorów, czyli pracowników publicznych ośrodków doskonalenia nauczycieli, bibliotek oraz centrów kultury.

Co proponujemy?

Profesjonalne, 32-godzinne szkolenia z zakresu nauki programowania na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, cykl inspirujących webinariów oraz zestaw materiałów szkoleniowych.

Szczegółowy opis działań projektowych, a także formularz rejestracyjny znajduje się na stronie projektu . Zachęcamy też do śledzenia fanpage'a na FB.

Zapraszamy!

  • foto3
  • foto2
  • foto1

Serdecznie zapraszamy ma siódmą edycję konferencji pod wspólnym tytułem TERAPIA, WSPOMAGANIE, WSPARCIE – RÓŻNE DROGI, JEDEN CEL, która tradycyjnie organizowana jest z okazji Dnia Logopedy, czyli pierwszą sobotę marca. Pragniemy tym przedsięwzięciem uświetnić ten dzień, uszanować wszystkich logopedów i terapeutów mowy oraz osoby zainteresowane pracą w zakresie wspomagania i kształtowania mowy.

Pobierz zaproszenie

Celem projektu było opracowanie materiałów dydaktycznych i metodycznych wspierających rozwój europejskich kompetencji kluczowych dla nauczycieli pod postacią scenariuszy zajęć, gier symulacyjnych oraz zestawu metod uczenia się kooperacyjnego dla uczniów w wieku 12-20 lat.

Materiały te zostały udostępnione na stronie internetowej www.imteam4.eu

w kilku wersjach językowych: niemieckiej, angielskiej, polskiej, słoweńskiej, estońskiej i włoskiej. Komplet materiałów znajduje się na niemieckiej stronie projektu, część z nich została przetłumaczona na język polski.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Toruniu zaprasza do korzystania z porad psychologiczno – pedagogicznych dla rodziców i nauczycieli w sprawach dotyczących dzieci i młodzieży w punktach konsultacyjnych rozmieszczonych na terenie całego miasta Torunia.

Zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie z zakresu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki".

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Finansów.

Cele programu:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Opis programu

Program adresowany jest do uczniów klas drugich szkoły podstawowej, którzy kontynuują działania w klasie trzeciej, ich rodziców i nauczycieli. Realizowany jest w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Podejmowane w ramach programu „Od grosika do złotówki" działania umożliwiają rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz nabycie praktycznych umiejętności w atrakcyjnej, opartej na zabawie atmosferze. Uczniowie zyskują możliwość podejmowania zadań o różnym stopniu trudności, których celem jest stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności w podejmowaniu decyzji finansowych, umacnianie wiary we własne siły i możliwości oraz zachęcanie do osiągania zamierzonych celów.

Nauczyciele, którzy podejmą decyzję o udziale w projekcie, proszeni są o nadsyłanie wypełnionych deklaracji mailem, a oryginałów pocztą na adres:

CKU TODMiDN Plac Św. Katarzyny 8, Toruń 87-100

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl

Zgłoszenia przyjmuje i udziela informacji regionalny koordynator projektu
Teresa Thiem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 782687330

Dokumenty do pobrania:

  1. Deklaracja nauczyciela.
  2. Deklaracja szkoły.

Ruszyła rejestracja na ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tematów stricte filmoznawczych uczestnicy Olimpiady będą sprawdzać swoją wiedzę związaną z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów.

Olimpiada zostanie rozegrana po raz drugi, a tematem przewodnim tej edycji jest kino wartości.

Na finalistów czekają m.in. miejsca na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce oraz akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju. Nagrodą specjalną jest roczne stypendium na wybranym przez laureata kierunku w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Rejestracja na Olimpiadę trwa do 21 października, a eliminacje szkolne odbędą się 21 listopada.

Więcej informacji, w tym broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą, znaleźć można na stronie www.fn.org.pl/olimpiada.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Filmoteka Szkolna oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela koordynator:
Robert Jaczewski
tel. 845 50 74 wew. 014
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE