Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

30 września w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpocznie się ósma edycja konferencji stratosferycznej NEAR SPACE. O godz. 12:00 odbędzie się wykład prof. Andrzeja Strobla poświęcony Drodze Mlecznej. Wieczorem będzie okazja spotkać się ze znanymi popularyzatorami nauki: Wiktorem Niedzickim oraz Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, twórcami serwisu CRAZY NAUKA. Tego samego dnia rozpocznie się Toruńska Noc Naukowców, w trakcie której przygotowaliśmy pokazy, warsztaty, obserwacje nocnego nieba oraz pokazy w mobilnym planetarium.

Program TORUŃSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW jest dostępny na stronie: https://mlynwiedzy.org.pl/torunska-noc-naukowcow-2022/

Program konferencji stratosferycznej NEAR SPACE znajduje się na stronie: https://mlynwiedzy.org.pl/near-space2022/

Po kilku latach przerwy wracają ogólnopolskie spotkania dla maturzystów, zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami,
szczegóły i rejestracja na stornie https://salonmaturzystow.pl/2022/ 

Miło nam poinformować, że tegorocznym gościem specjalnym salonu będzie nasz doradca pani Emilia Majewska, która wygłosi referat:

Matura z geografii 2023 – dlaczego warto ją wybrać i jak dobrze zdać?

Szczegóły: https://nowaterazmatura.pl/salon-maturzystow/geografia

Zapraszamy.

 • 1

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i ekonomii.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w ponad 100 krajach. Sieć Junior Achievement otrzymała w 2022 roku nominację do Pokojowej Nagrody Nobla, a polski oddział jest jedną z wiodących organizacji JA w Unii Europejskiej pod względem liczby uczniów objętych programami.

Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział ponad 8 milionów uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/22 uczestniczyło w nich 265 192 młodych ludzi.

Nasze projekty skierowane są do uczniów wszystkich etapów edukacji – od szkół podstawowych, poprzez licea, technika, szkoły branżowe i zawodowe. Wszystkie nasze programy zawierają bezpłatny pakiet dydaktyczny wyposażony w materiały zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Dodatkowo propozycje programowe rozszerzyliśmy o materiały skierowane do uczniów z Ukrainy.

Szanowni Państwo!

Zespół wychowawczy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oferuje możliwość konsultacji dla nauczycieli, specjalistów pomocy psychologiczno-pedagogicznej ze szkół czy rodziców, w związku z obecną sytuacją w Ukrainie i pobytem uchodźców w naszym kraju. Preferowany jest początkowo kontakt telefoniczny (informacja czego dot. problem) nr telefonu 56 648 10 41 i 56 622 29 91, a potem możliwe jest spotkanie z daną osobą stacjonarnie i udzielenie jej pomocy. Proponowane godziny konsultacji:

 • Małgorzata Żydowicz – piątek, godz. 9.00-10.00,
 • Monika Szampan – czwartek, godz. 16.30 -18.00,
 • Joanna Błajet – wtorek, godz. 11.00-12.00,
 • Joanna Popławska – środa, godz. 14.00 – 16.00,
 • Barbara Mularz – piątek, godz. 8.30-9.00,
 • Elżbieta Piór – poniedziałek, godz. 17.00-17.30  (nr tel :509 919 079)

Ponadto wznawiamy od 08.03.2022 r. działalność punktów konsultacyjnych na terenie naszego miasta.

Pozdrawiam
Alina Jaworska
p.o. Dyrektora PPP

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28, zobaczyć będzie można czternaście filmów, których twórcy czerpali inspiracje z dzieł Stanisława Lema. Będzie to jeden z największych przeglądów filmowych w naszym kraju zorganizowanych w związku z obchodami Roku Stanisława Lema.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Stowarzyszenie Trakt w Płocku zapraszają na otwarcie wystawy:

Niebo w kolorze - spotkanie z zorzą polarną

która odbędzie się 3 grudnia 2021r. o godz. 17:00 przy Rynku Nowomiejskim 17. Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2022r.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza do obejrzenia wystawy:

Barwy światła

która odbędzie się w dniach 10 grudnia 2021r. - 25 stycznia 2022r. w Filii Galerii przy ul. Kościuszki 41/47.

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w bezpłatnym wykładzie online:

Współpraca z rodzicami w czasie pandemii - prelekcję wygłosi Izabela Ziętara - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Wykład odbędzie się 2 grudnia (czwartek) 2021 r., w godz. 1430-1530.

Kliknij aby uzyskać szczegółowe informacje i zarejestrować się na wykład.

W piątek 19.11.2021 w MDK odbyła się konferencja metodyczna „Edukacja włączająca w praktyce”. Jej organizatorem był Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli przy wydatnej współpracy Młodzieżowego Domu Kultury. Jej uczestnikami byli przedstawicieli Kuratorium Oświaty, JST, dyrektorzy szkól i placówek z Torunia oraz regionu.

 • img9
 • img8
 • img7
 • img6
 • img5
 • img4
 • img3
 • img2
 • img11
 • img10
 • img1

Swoimi osiągnięciami w obszarze edukacji włączającej podzielili się LO nr 7 im. Wandy Szuman – dyr. E. Mastalerz oraz MDK – dyrektor Magdalena Illeczko.

O działaniu Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą opowiedziała v-ce dyr. SP 26 Maja Niewiadomska, natomiast najnowszy projekt szkoleń z obszaru edukacji włączającej dla pracowników oświaty (nauczycieli) oraz KO i JST przedstawił dyrektor TODMiDN Witold Anusiak.

Najnowszy film Iwony Siekierzyńskiej „Amatorzy” był dobra ilustracją procesu właczenia jaki ma miejsce nie tylko w szkole, ale wszędzie obok nas.

Maciej Pasternak - doradca metodyczny kształcenia specjalnego

 

Konferencja Pomagaj (się) uczyć! Od informacji zwrotnej do głębokiego uczenia się to otwarte wydarzenie programu "Szkoła ucząca się" skierowane do nauczycielek i nauczycieli wszystkich poziomów szkół oraz edukatorów i edukatorek. Zapraszamy na nią także dyrektorów i dyrektorki.

“Nauczanie dla jednych to sztuka, dla innych rzemiosło, dla jeszcze innych – rutyna. Prawdziwe uczenie się tymczasem zachodzi wyłącznie w głowie ucznia.” (A. Pacewicz, S. Żmijewska-Kwiręg).

Tocząca się od kilkunastu lat gorąca dyskusja dotycząca tego, jak uczyć mądrzej, głębiej i w sposób bardziej trwały, skłania do refleksji, co i w jakim celu robimy z uczniami; gdzie się kończy rola nauczyciela, a zaczyna ucznia i uczennicy lub całej klasy; co sprzyja, a co hamuje głębokie uczenie się uczniów i uczennic. Podczas tegorocznej konferencji przyjrzymy się kluczowym warunkom głębokiego uczenia się.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj: https://sus.ceo.org.pl/sus/o-dzialaniu/aktualnosci/konferencja-pomagaj-sie-uczyc,

Formularz rejestracyjny na wydarzenie dostępny jest tutaj: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/konferencja-pomagaj-sie-uczyc-od-informacji-zwrotnej-do-glebokiego-uczenia-sie-24112021?fbclid=IwAR0-HyLVJw8AKHZc-dtwv7pgWdl8VxPQuRR_hHvW_GPeEYwfycZywZ1OhOE

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE