Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zachęcamy do udziału w Konkursie H2IDEA odbywającego się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, skierowanego do uczniów szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia).

Zespoły 2-5-osobowe uczniów pod opieką nauczyciela/opiekuna mają za zadanie przygotować projekt, który powinien stać się realną częścią gospodarki wodorowej lub będzie miał bezpośredni wpływ na rozwój tego sektora gospodarki.

CKU Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Dobra energia daje prąd"

Komisja konkursowa w składzie:

 • Witold Anusiak, nauczyciel chemii – wicedyrektor CKU TODMiDN,
 • Anita Przybyszewska – Pietrasiak, artysta plastyk, nauczyciel, doradca metodyczny plastyki CKU TODMiDN

po obejrzeniu w dniu 4 stycznia 2023 roku prac plastycznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODY w kategorii klasy I - III szkoły podstawowej

I nagroda: Dawid Fidala Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska
II nagroda: Hanna Kurtyka Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska


WYRÓŻNIENIA w kategorii klasy I- III szkoły podstawowej

1. Tymon Wilamowski Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Olimpia Wilamowska
2. Mikołaj Górny Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska
3. Jan Kotlewski Szkoła Podstawowa nr 5 Toruń opiekun: Iwona Wasielewska


NAGRODY w kategorii klasy IV - VI szkoły podstawowej

I nagroda: Aleksander Makowski Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
II nagroda: Anastasiia Karachantseva Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska


WYRÓŻNIENIA w kategorii klasy IV -VI szkoły podstawowej

1. Blanka Martyna Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
2. Elżbieta Czaczkowska Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska
3. Oliwia Kłodawska Szkoła Podstawowa nr 24 Toruń opiekun: Anna Koprowska


Nagrody i wyróżnienia zostaną dostarczone do szkół laureatów konkursu.

Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w holu głównym oraz poniżej:

 

 • praca5
 • praca4
 • praca3
 • praca2
 • praca1

Zachęcamy do udziału w konkursie Polskiej Agencji Prasowej „Moje podwórko jest w Europie”. Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie, jak fundusze europejskie wpływają na nasze lokalne otoczenie.

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły uczniów ze szkół ponadpodstawowych, których zdaniem będzie przygotowanie filmu (do 10 minut), zdjęcia lub galerii zdjęć opatrzonych komentarzem. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 marca 2023 r.

Więcej informacji znajdą Państwo w regulaminie oraz na stronie https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/startuje-konkurs-moje-podworko-jest-w-europie

Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu zaprasza do udziału w:

Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Dobra energia daje prąd"

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, po raz 16-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje pod hasłem "Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie", Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VIII), ponadpodstawowych (liceów i techników). Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności.

Efekty poprzednich edycji Konkursu dowodzą, że warto kontynuować jego rozwijanie. Młodzież wykazuje się dużymi zdolnościami. W sukcesach uczniów należy podkreślić rolę pasjonatów - nauczycieli, promotorów zgłaszanych projektów, dzięki których zaangażowaniu konkurs ciągle się rozwija. Konkurs zakłada działania zespołowe, uczy wspólnie realizować zadania, a tym samym organizacji i odpowiedzialności. Jednoczy dzieci wokół wspólnego celu. Wielu dotychczasowych uczestników wykazało się techniczną wyobraźnią, a nagrodzone i wyróżnione prace odznaczały się oryginalnością.

Na uroczysty finał zapraszani są autorzy najciekawszych prac wraz ze swymi opiekunami. Nauczycielom prowadzącym najlepsze prace w każdej kategorii są wręczane dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Prace laureatów są staraniem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów prezentowane podczas międzynarodowej wystawy wynalazków „IWIS”.

Wszelkie szczegóły są dostępne pod poniższym linkiem:

https://not.org.pl/olimpiady-i-konkursy/xvi-edycja-konkursu-mlody-innowator-20222023?department=centrala

Ponadto informacji w sprawie konkursu udziela:

Anna Kowalska
Tel. 785 870 469
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna

Grupy tematyczne olimpiady:

 • mechaniczno – budowlanej,
 • elektryczno – elektronicznej.

Organizacja olimpiady:

 • zawody i stopnia – szkolne - 14 listopada 2022 r.,
 • zawody ii stopnia – okręgowe - 4 stycznia 2023 r.,
 • zawody iii stopnia – centralne - 1 kwietnia 2023 r.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w Wojewódzkim konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Bohaterem tegorocznej edycji jest Mikołaj Kopernik.

Więcej informacji na stronie organizatora konkursu Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku https://gorsk.org.pl/

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na specjalne dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby móc skorzystać ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na szkolnej lekcji!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między 18:00 a 19:00. Nagranie, którego treść będzie należało prawidłowo zapisać, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

Do zmagań o miano Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE