Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na specjalne dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby móc skorzystać ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na szkolnej lekcji!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między 18:00 a 19:00. Nagranie, którego treść będzie należało prawidłowo zapisać, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

Do zmagań o miano Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Turznie oraz Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Toruniu serdecznie zapraszają zainteresowanych uczniów oraz ich nauczycieli do udziału w trzeciej edycji powiatowego konkursu ,,Adventskalender”, organizowanego dla wszystkich szkół miasta Torunia i powiatu toruńskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Konsula Generalnego Niemiec w Gdańsku – panią prof. h.c. Cornelię Pieper. Konkurs przewidziany jest dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII. Nie jest wymagana od uczniów znajomość języka niemieckiego.

Konkurs powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyber-bezpieczeństwem. Organizatorem konkursu jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 listopada.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo w komunikacie na naszej stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/capture-the-flag-1531--zachecamy-do-udzialu-w-konkursie

Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia jest organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Zielone kreacje Torunia” który trwa do 30 czerwca 2021 r. do godz. 15.00.

Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego, którzy pracują lub uczą się w Toruniu. W ramach konkursu zachęcamy Uczestników Konkursu do przesyłania zdjęć, które najlepiej wpisują się w hasło przewodnie Konkursu, obrazują zielone zakątki Torunia na fotografii, oraz pokazują cenne okazy przyrodnicze na terenie Torunia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Każdy z Uczestników Konkursu zobowiązany jest do wypełnienia i własnoręcznego podpisania formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia, że nadesłane prace są jego autorstwa i nie naruszają żadnych praw i dóbr osobistych osób trzecich.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lipcu. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: rower miejski, hulajnoga, rolki fitness.

Więcej informacji: https://bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1258436

Zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie wiedzowym o wielkim kompozytorze - Ludwigu van Beethovenie, organizowanego we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena (założone przez Elżbietę Penderecką).

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

  • Radosław Sikorski - Poseł do Parlamentu Europejskiego
  • Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku - Cornelia Pieper
  • Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego - Piotr Całbecki
  • Prezydent miasta Torunia - Michał Zaleski
  • Institut für Auslandsbeziehungen
  • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
  • Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej
  • Towarzystwo Polsko - Austriackie

Dokumenty do pobrania:

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE