Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

 
Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Informacje o dyżurach naszych doradców: Dyżury metodyczne w roku szkolnym 2022/2023 - semestr I.

Wychodząc naprzeciw zapowiedzi wprowadzenia nauczania programowania do edukacji formalnej na wszystkich etapach edukacyjnych zapraszamy na szkolenia sfinansowane przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w ramach XVII edycji wojewódzkich zadań edukacyjnych w 2016 roku

WPROWADZENIE DO PROGRAMOWANIA NA KAŻDYM ETAPIE EDUKACYJNYM

 

W obecnych czasach kształcenie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych okazuje się niewystarczające. Informatyka to przede wszystkim rozwijanie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, konstruowanie algorytmów, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenie nowych narzędzi, programowanie. Rozwijanie umiejętności informatycznych w zakresie programowania i algorytmiki będzie miało bezpośredni wpływ na kompetencje przydatne na zajęciach z innych przedmiotów. Szkolenie pozwoli nauczycielowi na zapoznanie się z podstawowymi narzędziami programistycznymi, technikami algorytmicznymi i metodami pracy na zajęciach z programowania, odpowiednimi do etapu edukacyjnego prowadzonych zajęć.

 1. Forma adresowana jest do nauczycieli czynnych zawodowo,  zatrudnionych we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych.
 2. Zostanie przeprowadzonych 15 piętnastogodzinnych szkoleń dla 300 nauczycieli czynnych zawodowow grupach maksymalnie 20 osobowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
 3. Dopuszcza się udział maksymalnie 5 osób z jednej rady pedagogicznej.
 4. Szkolenia będą prowadzone na dwóch poziomach:
  •    Poziom I:   (I i II etap edukacyjny),
  •    Poziom II:  III i IV etap edukacyjny.
 5. Poziom szkolenia należy wpisać przytemacie szkoleniaw karcie zgłoszenia.
 6. Zapisy na szkolenia przyjmujemy na podstawie karty zgłoszenia przesłanej na adres CKU-TODMiDN, Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel./fax 56 6554156, 56 6577486.
 7. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w szkoleniu,decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą e-mailową o miejscu i terminie szkolenia.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE