Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Start 2 czerwca  2016 r. o godz. 13.00.

Gra jest oparta na znajomości młodzieżowej literatury współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem toruńskich miejsc, w których rozgrywają się fabularne  wydarzenia.

Cele gry:

  1. 1.Zainteresowanie uczniów  współczesną literaturą młodzieżową.
  2. Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  3. Pogłębienie znajomości historii, tradycji i kultury miasta Torunia.
  4. Propagowanie pracy zespołowej.

Uczestnicy gry:

10 grup uczniowskich  po 5  osób ze szkoły podstawowej wraz z opiekunem. Szkoła ma prawo zgłosić jedną drużynę  z opiekunem.  Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać  zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę rodziców na udział uczniów w grze literackiej przyjmuje opiekun grupy (nauczyciel).  O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Czas gry:

Gra rozpocznie się o 13.00, a zakończy po 3-4 godzinach.

Fabuła i miejsce gry:

Uczniowie, uczestnicy gry wcielają się w grupę młodych literatów -detektywów. Poruszają się (pod opieką nauczycieli) po toruńskiej Starówce i pobliskich uliczkach oraz rozwiązują zadania oparte na fragmentach literatury podanej w wykazie do przeczytania. Zadania dla grup są o różnym stopniu trudności ,dlatego też będą niejednakowo punktowane przez organizatorów. Każda drużyna startuje z innego miejsca, odnajduje wskazówki i rozwiązuje zadania ,co dokumentuje, m.in. przy pomocy aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego.

Przebieg gry:

Początek i koniec gry znajduje się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu . Drużyny otrzymają kartę gry oraz mapkę, co umożliwi uczestnikom sprawne poruszanie się po ulicach miasta. Uczestnicy, spacerując po mieście, rozwiązują literackie zadania. Podczas gry organizatorzy przewidzieli także test z zakresu wiedzy o lekturach ,które zostały zamieszczone w wykazie do przeczytania.

Zakończenie gry:

Drużyny idą w wyznaczone miejsce, czyli do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, gdzie oddają kartę gry oraz prezentują poziom wykonania zadań. Organizatorzy gry przewidzieli nagrody dla zwycięskich drużyn.

Literatura, którą należy przeczytać:

  1. Danuta Żmurko- Daszkowska „Mikołajowe sekrety”,
  2. Marek Żelech: "Pan Samochodzik i toruńska tajemnica",
  3. Małgorzata Musierowicz „Tygrys i Róża”

Kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniami rodziców uczestników gry należy przesłać do 18 kwietnia 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do sekretariatu CKU TODMiDN, 87-100 Toruń, Plac Św. Katarzyny 8

Dodatkowych informacji udziela: Jolanta Kusznirenko  600 116 223 albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizatorzy zapewniają sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie gry.

Organizatorzy gry – Metodycy  CKU TODMiDN:
mgr Jolanta Kusznirenko
mgr Anita Przybyszewska-Pietrasiak

Materiały do pobrania:

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE