Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

 
Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Informacje o dyżurach naszych doradców: Dyżury metodyczne w roku szkolnym 2023/2024

Projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” adresowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Opracowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, sfinansowany ze środków Fundacji PZU. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.

Główne cele projektu:

 • nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw,
 • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
 • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań

Zgodne z założeniami nowej podstawy programowej treści nauczania, zawarte w projekcie „Bezpieczne wędrówki”, obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczo-zdrowotną, społeczno-etyczną, muzyczno-ruchową oraz plastyczno-techniczną.

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy (od grudnia w klasie II do grudnia w klasie III). Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.

Więcej informacji na stronie http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl
Zapraszamy.

Od grudnia 2015 realizację projektu rozpoczęły następujące szkoły:

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu
 2. Szkoła Podstawowa nr 13 Toruniu
 3. Szkoła Podstawowa w Górsku
 4. Szkoła Podstawowa w Złejwsi Wielkiej
 5. Szkoła Podstawowa w Łysomicach
 6. Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym
 7. Szkoła Podstawowa w Świedziebni
 8. Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie
 9. Zespół Szkół w Łubiance

Szczegółowych informacji udziela Teresa Thiem - regionalny koordynator projektu  tel. 782687330 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE