Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na debatę na temat ważności edukacji włączającej dzieci ("The role of primary schools- Building inclusive societies through education"), prowadzoną przez Ewę Kopacz - koordynatorkę Parlamentu Europejskiego ds. praw dziecka.

Wydarzenie odbędzie się 17.04.2024 (10:00 - 12:00) w Parlamencie Europejskim. Możliwy jest osobisty udział w Brukseli lub uczestniczenie w transmisji online. Uczestnikami debaty będą europejscy praktycy i eksperci związani z wdrażaniem edukacji włączającej w poszczególnych krajach. Będzie to wyjątkowa okazja do wymiany najlepszych praktyk i narzędzi wspierających nauczycieli, wychowawców i decydentów w ich roli polegającej na promowaniu i kształceniu dzieci w zakresie włączania. Polskim reprezentantem będzie Damian Kupczyk - prezes Czepczyński Family Foundation, pedagog i terapeuta dziecięcy, który opowie o doświadczeniach z wprowadzania projektu ABC Empatii do przedszkoli i szkół podstawowych w Polsce i za granicą. Wydarzenie będzie tłumaczone na 6 języków - polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski oraz hiszpański.

Uczestnictwo jest bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja (możliwa do dnia 09.04.2024 r.).

Rejestracja i program wydarzenia znajdują się tutaj.

Osoby obecne w siedzibie PE, zapraszamy również na wieczorny wernisaż, który będzie okazją do pogłębiena rozmów rozpoczętych podczas debaty. Wystawa "Art emotions" rozpocznie się o godz. 19:00 w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Brukseli (zaproszenie w załączeniu).

Do zobaczenia!

Czepczyński Family Foundation

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE