Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do IV edycji projektu „Lekcja Nieśmiecenia”. Tym razem chcielibyśmy zachęcić do udziału w konkursie nie tylko szkoły, ale również przedszkola oraz pozostałe placówki oświatowe.

Dotychczasowe edycje projektu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko 1200 szkół podstawowych! W towarzyszących projektowi konkursach, 60 zwycięskich placówek otrzymało stacje do praktycznej nauki selektywnej zbiórki odpadów, które nie tylko prezentują się wspaniale na szkolnych korytarzach, ale przede wszystkim wspomagają teoretyczną naukę segregacji odpadów.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji projektu, gdzie czeka już na zwycięzców kolejna pula 20 stacji do praktycznej nauki selektywnej zbiórki odpadów oraz nagrody dodatkowe - trzy granty finansowe w wysokości 3000, 2000 i 1000 złotych dla najbardziej kreatywnych placówek! Dla wszystkich zainteresowanych mamy również przygotowane bezpłatne materiały edukacyjne, które w tym roku poszerzyliśmy o zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników oraz nowych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z „Lekcją Nieśmiecenia”!

Projekt prowadzony jest w partnerstwie Fundacji Nasza Ziemia z firmą Henkel Polska Sp. z o. o.

 

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE