Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Zapraszamy nauczycieli klas drugich w roku szkolnym 2023/24 do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa „Od grosika do złotówki”. Projekt wdrażany jest w ramach kształcenia zintegrowanego. Umożliwia realizację kierunków polityki oświatowej wyznaczonych na rok szkolny 2023/24 (kierunki numer: 2, 6, 7 i 8). Posiada patronat Ministerstwa Finansów. Ten rok szkolny jest wyjątkowy, gdyż Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Istotnym jego elementem jest systematyczna współpraca z rodzicami. Platforma programu oraz materiały (np. Przewodnik, karty pracy, ćwiczenia, gry) zostały zdigitalizowane i przygotowane w wersji multimedialnej. Przygotowane są także materiały dla uczniów i nauczycieli w wersji ukraińskiej.

Nie jest wymagana żadna dodatkowa sprawozdawczość z wdrażania projektu. Szkolenie nauczycieli (3 godz. dyd.) odbędzie się w formie on-line (grudzień). Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych plikach oraz na stronie programu - Od grosika do złotówki (junior.org.pl)

Zachęcam do obejrzenia filmu O programie: https://youtu.be/OaWeeBt4UqE

W zakładce Filmoteka https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl/o-programie/filmoteka znajdują się także inne filmy.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie, proszę o jak najszybsze odesłanie skanu karty zgłoszenia na mój adres e-mail.

Teresa Thiem - koordynator regionalny, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania:

  1. Karta zgłoszenia.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE