Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Wspólnie zadbajmy o błękitne niebo nad Toruniem

18 listopada, godz. 11, siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, ul. Fredy 8

  • plakat

 Z okazji Dnia Czystego Powietrza 18 listopada o godzinie 11 zapraszamy do siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu, przy ul. Fredry 8. Na stoiskach edukacyjnych specjaliści będą udzielać porad dotyczących możliwości uzyskania wsparcia z programów dofinasowania wymiany lub likwidacji nieekologicznych źródeł ciepła oraz działań inwestycyjnych mających na celu poprawę jakości powietrza w mieście. Patrol Eko Straży Miejskiej zaprezentuje sprzęt do walki z nielegalnym spalaniem odpadów.

O godzinie 12 prof. Adam Adamski, fotograf przyrody i pracownik Wydziału Sztuk Pięknych UMK zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach fotograficznych, podczas których zdradzi jak podglądać naturę i utrwalać w kadrze jej ulotne piękno (liczba miejsc ograniczona – zgłoszenie udziału sms na nr 793809899). Uczestników zaprosimy również do sadzenia kwiatów cebulowych, które na wiosną pięknie zakwitną na toruńskich skwerach i zieleńcach oraz podarujemy rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze. Najmłodsi wezmą udział w konkursie plastycznym oraz napiszą list do kopcącego sąsiada.

Zanieczyszczenie powietrza jest problemem globalnym, nie znającym granic. Szacuje się, że powietrzem złej jakości oddycha dziś 99% światowej populacji. Problem ten w szczególności dotyczy naszego kraju, gdzie w wielu miejscach normy zanieczyszczeń powietrza są w znacznym stopniu przekroczone, a zdrowie mieszkańców zagrożone. Dobrą okazją by przyjrzeć się działaniom podejmowanym na rzecz walki o błękitne niebo będzie impreza dla mieszkańców Torunia z okazji Dnia Ochrony Powietrza

  • Ekopiknik z okazji Dnia Czystego Powietrza w Toruniu jest realizowany dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.
  • Organizatorem jest: Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
  • Partnerami są: Straż Miejska w Toruniu, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Polski Klub Ekologiczny, Sztuka Natury - Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą oraz Market Leroy Merlin w Toruniu.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE