Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Szanowni Nauczyciele,

w imieniu Ministerstwa Energii oraz Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmy WOJRON-EDU serdecznie zapraszamy nauczycieli fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych pracujących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całego kraju do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym energetyki jądrowej.

Seminaria organizowane przez Departament Energetyki Jądrowej Ministerstwa Energii i Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zostały zaplanowane tak, aby spełniały formalne wymogi doskonalenia zawodowego. Będziecie Państwo mogli w trakcie szkolenia:

 • poszerzyć swoją wiedzę na temat energii jądrowej, jej wykorzystania oraz związanych z nią korzyści i zagrożeń;
 • udoskonalić warsztat metodyczny niezbędny do prowadzenia w nowej, atrakcyjnej formie zajęć z zagadnień energetyki jądrowej.

Ponadto w trakcie szkolenia zostaną Państwu przekazane:

 • materiały edukacyjne (gry edukacyjne dla młodzieży, scenariusze lekcji i propozycje zadań) służące do realizacji zagadnień zgodnych z nową podstawą programową kształcenia ogólnego wraz ze wskazówkami do ich wykorzystania w codziennej pracy z uczniami;
 • pakiet edu-box pt.: Jak uczyć o energii jądrowej, dzięki któremu wszyscy nauczyciele z Państwa szkoły będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulacyjne. W skład pakietu wejdzie m.in. urządzenie do detekcji promieniowania jądrowego wraz z aplikacją na telefony typu smartfon.

Całodniowe szkolenie jest bezpłatne, a organizatorzy zapewniają przerwę obiadową i przerwy kawowe. Organizatorzy nie zapewniają kosztu noclegu oraz dojazdu.

Szkolenia odbędą się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego mieszczącym się przy ulicy ul. Żwirki i Wigury 101 w Warszawie w następujących terminach:

 • 30 września 2019 r. (poniedziałek),
 • 1 października 2019 r. (wtorek),
 • 3 października 2019 r. (czwartek),
 • 4 października 2019 r. (piątek).

W każdym z terminów udział może wziąć tylko 40 nauczycieli. Miejsca dla nauczycieli według województw zostały rozdzielone proporcjonalnie według liczby szkół w danym województwie: zachodnio-pomorskie - 7 miejsc, lubuskie - 4 miejsca, wielkopolskie - 15 miejsc, pomorskie - 10 miejsc, dolnośląskie - 11 miejsc, opolskie - 4 miejsca, śląskie - 17 miejsc, łódzkie - 10 miejsc, mazowieckie - 24 miejsca, warmińsko-mazurskie - 6 miejsc, podlaskie - 5 miejsc, kujawsko-pomorskie - 9 miejsc, małopolskie - 15 miejsc, świętokrzyskie - 5 miejsc, podkarpackie - 9 miejsc, lubelskie - 9 miejsc.

Początek szkolenia przewidziany jest na godzinę 10:00, koniec planujemy około godziny 17:00. Do Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych jest komfortowy i łatwy dojazd komunikacją miejską:

 • autobus bezpośredni linii 175 - z Dworca Centralnego,
 • autobus bezpośredni linii 504 - z Dworca Centralnego,
 • autobus bezpośredni linii 128 - z Dworca Centralnego.

Przystanek, na którym należy wysiąść nosi nazwę Pomnik Lotnika 01 – wejście do Centrum od ulicy Żwirki i Wigury. Centrum wyposażone jest w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową tj. wygodny podjazd do budynku i pomieszczeń, windę na wózek inwalidzki oraz toalety.

Dla osób podróżujących własnym samochodem, wjazd do Centrum od ulicy Banacha. Po przejechaniu szlabanu należy dojechać do końca uliczki i skręcić w prawo – parking bezpłatny.

Rekrutację na szkolenia rozpoczniemy w dniu: 10 września 2019 r. o godzinie 10:00. Każdy zgłaszający się nauczyciel otrzyma potwierdzenie rejestracji. Rejestracji dokonać będzie można wysyłając wypełniony formularz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie data zgłoszenia. Planowana jest także lista rezerwowa dla osób, które zgłoszą się w późniejszym terminie.

W razie pytań prosimy o kontakt z naszym centrum informacyjnym, tel. 511 792 820, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Organizacyjny

Pliki do pobrania:

 

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE