Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

Szanowni Państwo

ONZ ogłosił dzień 2 kwietnia 2018 roku Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Ideą ONZ jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.

Punkt Konsultacyjny działający przy Zespole Szkół Nr 26 w Toruniu, chcąc rozpowszechnić ideę ONZ wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom toruńskiego środowiska zajmującego się wychowaniem, edukacją i opieką dzieci w wieku przedszkolnym i organizuje szkolenie pn. „Dziecko ze spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera. Fakty i mity."

 

Pragniemy, abyście Państwo włączyli się w naszą akcję poprzez zgłoszenie pracowników swojej placówki do udziału w szkoleniu nt "Dziecko ze spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera. Fakty i mity." Akcja  skierowana jest  przede  wszystkim  do  pracowników  toruńskich  przedszkoli,   żłobków,   punktów przedszkolnych zarówno publicznych jak i niepublicznych oraz pracowników socjalnych. Udział w akcji jest bezpłatny. Placówka, która zgłosi chęć uczestniczenia w szkoleniu zobowiązana jest udostępnić prowadzącej salę i ekran do rzutnika. Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat tego co to jest autyzm i Zespól Aspergera. Szkolenie to, ma charakter bardziej informacyjny niż doskonalący, nie będą wydawane zaświadczenia. Prowadząca nie bierze za to żadnego wynagrodzenia, robi to w formie wolontariatu. Szkolenia odbywać się będą w następujących terminach: 3 kwietnia 20 1 8 godz. 12.00-14.00 pracownicy socjalni 5 kwietnia 20 1 8 godz. 16.00-18.00 6 kwietnia 2018 godz. 15.00-17.00 1 3 kwietnia 20 1 8 godz. 16.00-18.00 20 kwietnia 20 1 8 godz. 15.00-17.00.

Zgłoszenia z dopiskiem szkolenie należy wysyłać do dnia 30.03.2018 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu należy podać datę i ilość osób biorących udział w szkoleniu. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Ważne ! Jeśli są instytucje zaprzyjaźnione ze sobą i ze względu na małą liczbę osób chętnych w szkoleniu, chcą połączyć swoje grupy, to jest taka możliwość.

Szkolenie odpowie na pytania: co to jest autyzm, Zespół Aspergera, jak może funkcjonować dziecko z tymi zaburzeniami, jak pomóc rodzinie dziecka z podejrzeniem Autyzmu lub Zespołu Aspergera? Osoba prowadząca: długoletnia nauczycielka naszej szkoły mgr Małgorzata Wnuk.

Pani M. Wnuk od 23 lat zajmuje się terapią osób autystycznych, od 18 lat pracuje w Zespole Szkół Nr 26 w Toruniu, nauczyciel dyplomowany, specjalizuje się w terapii dzieci z autyzmem i całościowymi zaburzeniami, terapeuta dzieci z zaburzeniami zachowania, współpracuje z toruńskim Stowarzyszeniem Jestem, ogólnopolską Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, jest wykładowcą na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, prowadziła specjalistyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży autystycznej w ramach Specjalistycznych Usług Opiekuńczych w Pracowni Rozwoju AiM, prowadziła szkolenia i zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych w KPCEN w Toruniu, jest wolontariuszką w środowisku domowym z osobami z autyzmem i Zespołem Aspergera w Toruniu. Swoją wiedzę i kwalifikacje zdobywała na UMK w Toruniu, UW w Warszawie, WSB w Toruniu, WSEZ w Łodzi oraz na wielu szkoleniach, kursach, superwizjach u polskich i zagranicznych praktyków z dziedziny autyzmu.

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE