Plac Św. Katarzyny 8, 87-100 Toruń tel. 56-657-74-86, 535 430 957 metodycy@metodycy.torun.pl

Nasza misja: Kompleksowe wspomaganie szkół, placówek i nauczycieli w realizacji zadań edukacyjnych, opiekuńczych, organizacyjnych i wychowawczych wynikających z ich potrzeb.

TEMAT GRY:  „Toruń w  filmie i współczesnej literaturze”.

Start 5 czerwca 2017 r. o godz. 12.00.

Gra jest oparta na filmach i młodzieżowej literaturze współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem toruńskich miejsc, w których rozgrywają się fabularne  wydarzenia.

 

CELE GRY:

  1. Zainteresowanie uczniów filmem i współczesną literaturą młodzieżową.
  2. Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  3. Pogłębienie znajomości historii, tradycji i kultury Torunia.
  4. Propagowanie pracy zespołowej.

UCZESTNICY GRY:

10 grup uczniowskich po 5 osób ze szkoły podstawowej i gimnazjum z nauczycielem-opiekunem. Szkoła ma prawo zgłosić jedną drużynę z opiekunem. Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestników gry. Zgodę rodziców na udział uczniów w grze przyjmuje opiekun grupy (nauczyciel). O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

CZAS GRY: Gra rozpocznie się o 12.00, a zakończy po 3-4 godzinach.

FABUŁA I MIEJSCE GRY:

Uczniowie, uczestnicy gry wcielają się w grupę młodych literatów – detektywów poruszających się (pod opieką nauczycieli) po toruńskiej Starówce i pobliskich uliczkach. W trakcie gry rozwiązują zadania oparte na fragmentach filmów i literatury wymienionych w regulaminie gry, które  powinni wcześniej obejrzeć i przeczytać. Zadania dla grup są o różnym stopniu trudności, dlatego też będą niejednakowo punktowane przez organizatorów. Każda drużyna startuje z innego miejsca, odnajduje wskazówki i rozwiązuje zadania, co dokumentuje przy pomocy aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego. Uczestnicy zapisują zdobyte punkty na swoich kartach, które otrzymają od organizatorów. Wypełnione karty przedstawiają organizatorom.
Zwycięża drużyna ,która zbierze najwięcej punktów.

PRZEBIEG GRY:

Początek i koniec gry znajdują się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Drużyny otrzymają kartę gry oraz mapkę , co umożliwi uczniom sprawne poruszanie się po ulicach miasta. Uczestnicy, spacerując po mieście, rozwiązują filmowe i  literackie zadania. Podczas gry organizatorzy przewidzieli także test z zakresu wiedzy o filmie i  lekturach , których tytuły zostały zamieszczone w regulaminie.

ZAKOŃCZENIE GRY:

Po skończonej grze drużyny idą w wyznaczone miejsce, czyli do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu , gdzie oddają kartę gry oraz prezentują poziom wykonania zadań. Organizatorzy  przewidzieli nagrody dla zwycięskich drużyn i podziękowania dla nauczycieli-opiekunów.

FILMY, KTÓRE NALEŻY OBEJRZEĆ:

  1. ”Prawo i pięść” polski film fabularny z 1964 r. w reżyserii J. Hoffmana i E. Skórzewskiego.
  2. ”Kolorowe pończochy” polski film fabularny z 1960 r. w reżyserii J. Nasfetera.
  3. ”Wrony” polski film fabularny z 1994 r. w reżyserii D. Kędzierzawskiej.

LITERATURA, KTÓRĄ NALEŻY PRZECZYTAĆ:

  1. Danuta Żmurko- Daszkowska „Mikołajowe sekrety. Czas Anny”.
  2. Marek Żelech „Pan Samochodzik i toruńska tajemnica”.
  3. Małgorzata Musierowicz „Tygrys i Róża”.

Kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniami rodziców uczestników gry należy przesłać do 24 kwietnia 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do sekretariatu CKU TODMiDN, 87-100 Toruń, Plac Św. Katarzyny 8

Dodatkowych informacji udziela:

Jolanta Kusznirenko  600 116 223 albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy zapewniają sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie gry.

Organizatorzy gry – Metodycy  CKU TODM i DN : 

  • mgr Jolanta Kusznirenko
  • mgr Anita Przybyszewska-Pietrasiak

Instytucje, z którymi współpracujemy

partner partner partner partner partner partner partner partner partnerErasmus+EPALE